autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford (Galaxy) 2.0 DOHC wchłania olej...
Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 00:44   Ford (Galaxy) 2.0 DOHC wchłania olej...

ostatnio rozmawiałem z użytkownikiem Forda (a raczej volkswageno-forda) z silnikiem jak najbardziej fordowskim - 2.0 DOHC

otóż jest pewien problem - dlatego pytam, bo być może ktoś się z tym czymś spotkał w innym fordzie... - silnik wchłania, a raczej pochłania olej... tyle że nie wiadomo gdzie i jak go "utylizuje"

mianowicie..
- zero niebieskiego dymu (lub jakiegokolwiek niepokojącego dymu z rury - czy to na zimno, czy na rozgrzanym silniku)
- zero jakiś poważnych wycieków (lekkie pocenie silnika, nic więcej)
- zero przyrostu płynu chłodniczego
- zużycie oleju - 1,5-2 litry oleju na 1000km!

wiadomo - najlepiej rozebrać jednostkę.. ale najpierw potrzebna jest diagnoza co robić dalej.. (sprzedać auto, kupić inny motor, zaryzykować rozebrać motor i naprawiac napotkaną usterkę)

Sam osobiście z DOHC 2.0 Forda niewiele miałem wspólnego poza epizodem posiadania takowego w scorpio z 92 roku..
Jak macie jakieś doświadczenia z historii - proszę o info poniżej..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 00:57   

ee tam zaraz rozbierać
mam identyczny silnik w sierrze i też miałem taki problem

niebieski dym pojawi się tylko w postaci małej chmurki jak jakiś czas pochodzi na wolnych obrotach a potem dasz w "palnik"
powodem są uszczelniacze popychaczy zaworowych.

Można to naprawić bez zdejmowania głowicy - przepis na sierrafan się znajdzie

Nie zrobienie tego zaowocuje najprawdopodobniej utrata ciśnienia oleju i obróceniu się panewki (prawdopodobnie na 4 cylindrze)

Usterka jest normalna w tych silnikach.
A martwić naprawdę się trzeba jak olej nie będzie ubywał!
Niebieskiego dymu nie widać bo oleju na cykl idą minimalne ilości
Uwagę zwrócić trzeba przy odpalaniu z tego co pamiętam zwłaszcza na ciepłym silniku lub w czasie po dłuższej pracy na wolno biegu
gdy olej ma czas naciec co komory spalania

w razie czego adoptować silnik z sierry / scorpio
ponoć trzeba przerobić mocowanie łapy ale koszt silnika wtedy to koło 300-500 zł
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 01:14   

..mimo że kilkoma Fordami jeździłem to mechaniką zajmowałem/zajmuję się w innych markach..

uważam że DOHC fordowski ma kilka słabych punktów, ale nie przyćmią one nigdy wielu zalet tego motoru..

czekam na dalsze podpowiedzi.. (jeśli ktoś będzie chciał pomóc w naprawie tego auta - proszę o info. Ja z racji obecnych obowiązków - nie mam obecnie praktycznie czasu na garażowe zabawy :-( )
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 01:17   

nic innego mi do głowy nie przychodzi....
a jeśli chodzi o naprawę tego .. nie potrafię - chyba że gangrena (leszek) ale to już przez huragana uzgadniać

osobiście nie polecam - chyba ze masz czas patrzeć mu na ręce
EDYTA:
mam 3iego DOHC'a z czego 2 juz zajeździłem na śmierć a widziałem zabitych więcej (3)
jednego własnoręcznie rozebrałem na części pierwsze z ciekawości, a jeden sam się rozebrał. Wydaje mi się że troszkę wiem o tych motorach, jedyna wada to zbyt mało mocy względem jego możliwości.
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
Ostatnio zmieniony przez mateuh Śro Mar 17, 2010 01:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 21:06   

silnik od sierry do galaxa nie pasi w zaden sposób- a olej wylatuje ze spalinami-skoro nie cieknie-tak jak MateuH pisze trzeba gumki zrobić
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 01:17   

Huragan, a w 2 stronę?
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 01:23   

tez ciezko-nie warto
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 01:38   

no nie warta już jest cena zakupu silnika od galaktyki
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12