autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana oleju 10W40 na 5W50
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 14:55   Wymiana oleju 10W40 na 5W50

Temat jak sie jedzie do wielu mechaników budzi kontrowersje, przeważnie pada pytanie a ile mamy przebiegu, jak mówimy że 200 tyś to pseudo mechanik mówi najlepiej mineralny lać i nic innego.

W mojej alfie mam 170 tyś przebiegu i dokonałem wymianę 10W40 na 5W50 i co nic się nie stało silnik chodzi lepiej, chociaż w sumie wymianę oleju raczej ciężko wyczuć.
Miałem półsyntetyk a zalałem pełen syntetyk. Mam wrażenie że oleju pali mniej, bo generalnie Alfa pali olej jak się ją ciśnie :D jeszcze innego modelu nie wypróbowałem :D

Niedawno przejechałem 1,8 autostradę Starogard - Gdańsk - Starogard i jeszcze nie wiem ile wypiła ale o tym napiszę w tym temacie, taka trasa to 140 km, temperatura się trzymała non stop taka sama :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Maj 10, 2010 16:04   Re: Wymiana oleju 10W40 na 5W50

Krzysztof napisał/a:
Temat jak sie jedzie do wielu mechaników budzi kontrowersje, przeważnie pada pytanie a ile mamy przebiegu, jak mówimy że 200 tyś to pseudo mechanik mówi najlepiej mineralny lać i nic innego. (..)


jak doskonale wiemy, wszystkie używane w PL auta mają nieco poniżej 200k. km przebiegu

każdy wie o co chodzi.. więc w duchu sobie myślą.. "kupiony od niemca, tureckiego pochodzenia.. w którym po przekroczeniu mostu na Odrze ubyło w "magiczny sposób" ponad połowę faktycznego przebiegu" - a odpowiedź na to jaki olej jest prosta.. MINERALNY bo nie wiadomo ile wcześniej auto nawinęło asfaltu na koła.. (na pewno niecałe 200k. - ale na każde koło z osobna :-P )
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12