autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:56
Citroen - rozmowy na temat tej marki
Autor Wiadomość
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 19:06   Citroen - rozmowy na temat tej marki

Pomyślałem, że można ruszyć temat tej marki...

Co do aut, to opinie są rożne - typu "to jest francuz napchany elektroniką i ciągle się psuje".
Jak się to ma do rzeczywistości to nie wiem, bo znam osobę, która ma Citroena w dieslu i sobie chwali. W jednym z ostatnich tygodników "MOTOR" było porównanie 4 aut w kombi, każde z silnikiem Diesla i wygrał Citoren C5 2.0HDi - nie ukrywam, że się zdziwiłem :)

Zastanawia mnie takie autko jak Citroen Saxo VTS. 1.6 120KM, ale z tego co widziałem na YT autko ma spore możliwości i dobre osiągi.

Co wy sądzicie o autach tej marki ?
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 23:05   

obecnie citroen to to samo co peugeot silniki 2,0 HDI wysoka kultura pracy całkiem dobre osiągi, (nie tak dobre jak BMW 2,0 E36 kombi) Stylistyka to kwestia gustu. Jednak kazdy musi zdjąć czapkę przez takimi autami jak C6 albo C4 te dwa auta moim zdaniem coś wnoszą do motoryzacji.
Oczywiście stare kultowe juz projekty tej marki to pewnie sie teraz psują jak każde auto co ma dwadzieścia i więcej lat.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lechu
Kierowca kat. B


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 214
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 01:20   

Jestem jednym z użytkowników Citroena Xantia z hydraulicznym zawieszeniem i sobie bardzo chwalę. Jest to moja 2 cytryna i komfort jazdy w porównaniu ze standardowym zawieszeniem jest nie porównywalny. Wiem że nie każdy lubi to ale uważam że w trasie spisuję się wyśmienicie. Co do silników to polecam 1,9 td, nie zniszczalny diesel, wszystko palący :mrgreen: Co do silników benzynowych nie wypowiem się bo nie wiem.
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 01:50   

ostatnio co widziałem o cytrynach to to
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 23:43   

jeden z pierwszych samochodów zagranicznych jakimi jechałem za kierownicą był właśnie citroen visa (pudło masakra) ale potem miałem okazję przejechać się Citroenem CX się chyba nazywa nie wiem nawet jaki miał silnik. Jedno jest pewne auto na moje i na tamte czasy prowadziło sie super (czasy moje fiata 125p) jazda była prawdziwa przyjemnością.

Obecnie za nieduże pieniądze można kupić C5 a starej paskudnej budzie auto wygląda koszmarnie ale jest w środku wielkie jak kawalerka. Bagażnik w wersji kombi to potęga w tej klasie. Wg opinii jakie miałem od mojego kuzyna który takowe auto posiadał z silnikiem 2,0 HDI eksploatacja jest tania jak barszcz.
Obecne C5 jest moim zdaniem z wyglądu super,

No i jeden z ciekawszych projektów ostatnich czasów auto sprzedawane seryjnie limuzyna z citroena to C6, wygląda odlotowo i wg tego co piszą i mówią w różnych programach prowadzi się super a komfort jazdy bajka.

Mi osobiście stylistyka Citroena z zewnątrz przypadła do gustu. Wnętrza tam gdzie sie kreci kierownicą a środek pozostaje na miejscu to porażka a zegary na środku tez mi sie nie podobają.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon Mar 14, 2011 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12