autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Raport Awaryjności samochodów
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 12:58   Raport Awaryjności samochodów

W sieci jak się szuka to wiele można raportów zobaczyć ale tylko szczątki bo albo pokazują początek albo końcówkę a nie ma środka.



Szukam całej listy co sa publikowane samochody. Najlepiej ADAC bo dekra to dla mnie ściema.



Jak ktoś ma sprawdzone strony niech da lina do niech tutaj.





pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob Maj 07, 2011 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 15:21   

W życiu nie wierz w testy robione przez ADAC czy inne tego typu firmy. To jest jedna wielka brdura. Testy tego typu są nieobiektywne, wszystkie robione przez niemców, którzy na siłe próbuja podbijać sprzedaż rodzimych aut. Auta japońskie czy też francuskie są przeważnie daleko na listach. Testy robią aut nawet nie rocznych i wtedy ich auta są na pierwszych miejscach. Jak ktoś zrobił test aut 5-letnich to ledwie do 10 się niektóre niemieckie marki kwalifikowały.



Jedyne obiektywne testy to jak dla mnie robione przez amerykański CONSUMER REPORTS
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 16:36   

No to gdzie można poszukać linka do tych badań, ale jak ja coś tam poszukałem to Japońce były dość wysoko, a najwyżej Panda :D z naszej rodzinnej fabryki :D



A znając niemiecką mentalność każdy szanujący się Niemiec i tak kupi niemieckie auto. Taka jest tak mentalność dzięki temu tak dobrze stoi ich gospodarka. A przecież nie zawsze niemieckie samochody były dobre w czasach kiedy wszyscy zaczynali każdy miał podobny poziomi i podobne rozwiązania. Szkoda że w Polsce ta szansa na zaistnienie w świecie motoryzacji została stracona ale to już oddzielny temat.



tu coś znalazłem http://patrz.pl/zdjecia/raport-adac-2009



dla mnie bez sensu jest raport dekry tam usterka jest wpisana nawet jak się żarówka przepali :D
 
 
 
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 17:40   

http://www.consumerreports.org/cro/index.htm - serwis amerykański. Jakoś mało niemieckich samochodów... 8)



Krzysztof napisał:




A znając niemiecką mentalność każdy szanujący się Niemiec i tak kupi niemieckie auto.




A i tu sie mylisz!!! Przeczytaj ten artykuł wyciągnięty z ADAC z zeszłeggo roku, chyba jedyny obiektywny w tej gazacie. Zresztą pamietam że był po opublikowaniu tego niezły foch niemieckich producentów na ADAC :lol:



Subaru, Porsche i Honda najlepsze

Badanie zadowolenia prawie 56 tysięcy klientów dało odpowiedź na pytania: kto produkuje najlepsze

samochody i czyja autoryzowana sieć serwisowa jest najlepsza. Okazało się, że Niemcy wyżej cenią

marki japońskie niż rodzime, z wyjątkiem Porsche.





W pierwszej część sondażu chodziło o znalezienie marek, z samochodów których użytkownicy są

najbardziej zadowoleni. Po raz trzeci z rzędu zwycięzcą tego rankingu okazało się Porsche z wynikiem

1,17. Zaledwie o 0,05 punktu mniej otrzymało Subaru (1,22), wyprzedzając poprawiającego w ostatnich

latach notowania Jaguara (1,31). Za liderami znalazły się: Honda (1,34), Volvo (1,35), Toyota

(razem) z Lexusem (1,37) oraz BMW (1,39). Do najlepszej dziesiątki marek zakwalifikowały się

jeszcze: Mitsubishi (1,43), Mazda (1,44) i Audi (1,44), a tuż za nimi uplasowała się Alfa Romeo

(1,48) i Skoda (1,50).



Dopiero na odległej 22. pozycji, za SEAT-em, Citroenem, Kia i Chryslerem, sklasyfikowany został

Mercedes (1,64), co jednak i tak oznacza dużą poprawę słynnej marki. Dwa miejsca niżej znalazł się

Opel, który wypadł lepiej niż główni rywale – Ford i Volkswagen. Ten ostatni zdołał wyprzedzić

jedynie Daewoo/Chevroleta, Peugeot, Fiata i wyraźnie najniżej ocenione Renault. Trzeba jednak

odnotować, że nawet ta ostania marka uzyskała ocenę nieco wyższą niż dobra (2).





Druga cześć ankiety dotyczyła doświadczeń związanych z serwisowaniem samochodu w autoryzowanym

serwisie danego producenta. Poza jakością prac oraz ich kosztami oceniana była przyjazność

pracowników oraz ich kompetencja. Pierwsze sześć miejsc zajęły marki japońskie. Zdecydowanym

zwycięzcą okazało się Subaru (1,27), za którym znalazło kolejnych pięć marek japońskich: Toyota

(1,43), Mitsubishi (1,43), Honda (1,44), Mazda (1,45) i Daihatsu (1,45).



serwisów europejskich marek najwyżej oceniono Volvo oraz Porsche, pierwszą dziesiątkę dopełniły

Suzuki i Jaguar. Spośród niemieckich marek premium najlepiej wypadła sieć BMW (12. miejsce). Serwisy

Audi zajęły 20. miejsce, a Mercedesa 23. lokatę – co oznacza poprawę o sześć pozycji. W ramach

koncernu VW najlepiej wypadła Skoda (14. miejsce), przed SEAT-em (16. miejsce), a najsłabiej

oceniona została sieć samego Volkswagena (29. miejsce). Ten ostatni znalazł się za placówkami Fiata,

za to przed sieciami Alfa Romeo, Renault i Smarta. Stacje ASO Opla sklasyfikowano na 17. miejscu, na

18. placówki Citroena, a na 22. sieć Forda.



W ocenie łącznej zwyciężyło Subaru, o czym zdecydowała najlepsza ocena sieci autoryzowanych serwisów

w Niemczech. Porsche może być zadowolone z drugiego miejsca, ponieważ to pierwszy przypadek w

historii badania, że niemiecka marka znalazła się w łącznym zestawieniu na medalowej pozycji.

Trzecie miejsce przypadło Hondzie, która z kolei wyprzedziła Toyotę (razem Lexusem). Kolejne lokaty

w pierwszej dziesiątce zajęli: Jaguar, Mazda, Mitsubishi, Volvo, Daihatsu i BMW.



Według czytelników ADAC-Motorwelt najlepiej jeździć samochodem japońskim albo Porsche. Zwracają

uwagę stosunkowo niskie notowania niemieckich marek (rodzimych dla dominującej większości

ankietowanych), które najwyraźniej ustępują jakością produktom konkurentów z innych krajów. Okazuje

się także, że wybór marki premium wcale nie gwarantuje większego zadowolenia niż w przypadku marek

masowych. Zaskakuje wysoka ocena samochodów Alfa Romeo, które w naszym kraju nie cieszą się taką

renomą, oraz niskie notowania Volkswagena – ulubionej marki polskich importerów samochodów

używanych.



Badanie zadowolenia klientów stanowi element projektu ADAC AutomarxX, największego rynkowego badania

niemieckiego automobilklubu. W zeszłorocznym badaniu wzięło udział 55 849 czytelników

ADAC-Motorwelt, firmowego czasopisma ADAC, największego europejskiego automobilklubu.



(rb), ADAC
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 18:12   

Cytat:
Zaskakuje wysoka ocena samochodów Alfa Romeo, które w naszym kraju nie cieszą się taką

renomą, oraz niskie notowania Volkswagena – ulubionej marki polskich importerów samochodów

używanych.




a to dobre Alfa Romeo,



ale z tego artykułu nie wynika że Niemcy nie chcą niemieckich samochodów, nadal przecież je kupują i to najwięcej. Mentalność ich jest taka i tego się nie zmieni co uważam za dobre gdyby Polacy tak mieli :D było by super.





Co do Amerykańskiego przeglądu tu spawa ma się tak że tam inne auta po droga suną. W sumie Amerykański przegląd ma się nijak do Europy.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 01:18   

w ostatnim motorze był raport tuv i tak jak sobie czytałem to alfa romeo wypadała na podobnych dolnych lokatach jak bmw 3 czy 7, czasami tez lądowała w okolicy renaut laguna i forda mondeo



oczywiście o czym to świadczy moim zdaniem zupełnie o niczym skoro większość aut miało uszkodzenia związane z oświetleniem (żarówka sie nie liczy) ale źle ustawione światła, zaparowane klosze itp się już liczy,



może ktoś założy temat w którym będziemy wpisywali auta które widzieliśmy na drodze na ztw awaryjnych gdzie mamy podejrzenie że uległy awarii wymagającej ingerencji mechanika lub lawety.
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 02:12   

Też widziałem ten raport :) Japonia górą hehehe :D
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 02:18   

wysoko tez było porsche, tylko nadal pytanie brzmi o czym to świadczy, jak bym miał robić listę auto które widują na poboczu to znalazłaby się tam honda i toyota awensis z Japońców bo niemieckie to VW BMW włoskie Alfa Romeo :D widziałem też forda,
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 19:26   

Toyota Avensis w sumie z Japonią nie ma dużo wspólnego... . A jak Honda to pewnie też już to co nie było produkowane w Japonii. Pewnie jakaś z nowszych.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 02:29   

honda city taka bardzo brzydka honda że niby taki sedan civika, auto młode to było
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 02:42   

Prawdziwe Hondy już dawno wyginęły od czasu Civica VII gen i wzwyż czyli do mniej więcej 2000r to są Hondy a powyżej to już wozidupska i za przeproszeniem van 'o podobne bzdury :/
 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 13:47   

Ja znalazłem taki raport.





Jaki samochód najmniej awaryjny?



Tym razem dane dotyczące awaryjności samochodów zostały przygotowane na podstawie przejechanych kilometrów, a nie w zależności od wieku auta.Zdarzało się bowiem,że dwa samochody pomimo takie samego wieku, znacznie różniły się przebiegiem, co w znacznym stopniu zaniżało obiektywność przeprowadzonych testów.



Pojazdy zostały podzielone na siedem segmentów.Najmniej awaryjne okazały się auta niemieckie,które zajęły 12 pierwszych miejsc w 21 kategoriach.Na miejscu drugim pod względem pochodzenia, uplasowały się auta japońskie,które odniosły 5 zwycięstw. Skoda (Czechy), Peugeot (Francja), Hyundai (Korea) i Seat (Hiszpania) odniosły po jednym zwycięstwie.



Raport został stworzony na podstawie zebranych danych przy okazji ok.15 mln przeglądów przeprowadzonych w stacjach serwisowych w czasie ostatnich dwóch lat.



Najrzadziej psujące się auta







Samochody małe



- Mitsubishi Colt (do 30 000 km)



- Mazda2 (od 30 000 do 60 000 km)



- Honda Jazz (od 60 000 do 90 000 km)







Samochody kompaktowe



- BMW Serii 1 (do 30 000 km)



- Skoda Octavia (od 30 000 do 60 000 km)



- Volkswagen Golf V (od 60 000 do 90 000 km)







Klasa średnia



- Peugeot 407 (do 50 000 km)



- Toyota Avensis (od 50 000 do 100 000 km)



- Audi A4 (od 100 000 do 150 000 km)







Klasa wyższa średnia



- Audi A6 (do 50 000 km)



- Audi A8 (od 50 000 do 100 000 km)



- BMW Serii 5 (od 100 000 do 150 000 km)







Sportowe/coupe



- Mercedes SLK (do 50 000 km)



- Audi A4 Cabrio (od 50 000 do 100 000 km)



- Mazda MX-5 (od 100 000 do 150 000 km)







Samochody terenowe



- Hyundai Tuscon (do 50 000 km)



- BMW X3 (od 50 000 do 100 000 km)



- BMW X5 (od 100 000 do 150 000 km)







Vany



- Seat Altea (do 50 000 km)



- Volkswagen Touran (od 50 000 do 100 000 km)



- Volkswagen Touran (od 100 000 do 150 000 km)







http://moto.wp.pl/kat,236...ml?ticaid=19734
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 14:57   

to moim zdaniem nadal nie podaje awaryjności aut a świadczy tylko o tym że dużo ludzi nie wie ze jak cos puka w zawieszeniu to samo sie nie naprawi,



dzisiaj na autostradzie widziałem Audi A6 po które przyjechała laweta,
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 16:04   

http://www.sfora.biz/Na-t...-zawodza-a18270

tu kolejny artykuł, aż taka zamiana w awaryjności samochodów,

Jak na moje to większość tych rankingów jest płacona i tak jak zapłacisz takie masz miejsce, ponieważ i ostatnie miejsce w rankingu daje pogląd że auto jest w sumie ok, psuje sie o 10% częściej niż jedna z lepszych
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Maj 25, 2010 00:10   

http://www.uzywane.mojeau...ki_zagrazajace=

kolejny ranking jaki wpadł w moje ręce
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11