autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KOCIEWIE. W komisie ideał za bramą złom
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 00:34   KOCIEWIE. W komisie ideał za bramą złom

http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/15/16723

nie wiem w sumie o co maja pretensje do handlarzy, przecież oni chcą tylko zarobić a klienci sami chodzą i szukają super fury za cenę Tico, kilka razy sprzedawałem już auta, i każde miało większy niż 200 tyś przebieg, cena wyższa, jakieś tam ryski itp. a jednak ostatecznie się auto zawsze sprzedało jednak takiemu co sprawdzał w aucie wszystko. Laik dzwonił pytał o cenę na ile zejdę i że za drogo,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Czw Sie 25, 2011 10:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 03:13   

no dokładnie... nie rozumiem tych ludzi... ludzie kupują złudzenia, tak jak napisał w komentarzach cosmo... to jest proste prawo rynku... handlarze nie musieliby kombinować, przekręcać liczników, malować, cudować, gdyby nie było na to realnego zapotrzebowania... więc to jest tylko odpowiedź na potrzeby rynku.... chcesz mieć BMW za 10tys z 2002 roku to proszę bardzo... a że dziury w progach i sprzęgło dwumasowe wywalone... i 500tys przekręcone na 150 tys.... no cóż... cudów nie ma!
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 14:12   

Nie patrzyłem na to nigdy w ten sposób ale faktycznie macie rację :D
_________________

 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 15:05   

mnie najbardziej bawi sytuacja gdy przychodzi klient oglądać 17 letni samochód za 2 tyś i rzuca zestaw pytań

1. czy jest bezwypadkowy
2. czy stan licznika jest rzeczywisty
3. czy ten samochód pali mniej niż 6l benzyny na 100km (silnik np. 1,6)
4. czy to orginalny lakier nigdzie nie szpachlowany i poprawiany

te pytanie w 99,9 przypadków nie mają sensu bo odpowiedzi brzmią nie, ale i tak taki klient kupi samochód od kolesia który mu wciśnie ciemnotę odpowiadając na te pytania tak, a nie od gościa który mu powie prawdę, a potem się dziwią

przecież wystarczy sobie przypomnieć jakie samochody sprowadzane były przez pierwsze dwa lata po wejściu do unii to głównie był totalny złom z którego powstawały na nowo samochody
 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 18:32   

To normalka przy sprzedaży auta, takie pytania czasami śmieszą :) Często można spotkać też cwaniaków którzy przy starym aucie starają się znaleźć na siłę coś żeby tylko cenę zbić, wtedy mój tata mówi "Spadaj pan do salonu" :D
_________________

 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 19:33   

Kopną w oponę i mówią że zawias do wymiany a to i 1000 zł niżej, w środku jest pet w popielniczce to 500zł niżej za czyszczenie tapicerki itp :D Wystawiasz auto za 10k a dostajesz podsumowanie że auto jest warte 6000zł które mają i to w gotówce, nic tylko zgodzić się na super dil :D
_________________

 
 
zolo
Kierowca Rajdowy
zongolongo :D



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 766
Skąd: Bobowo k.Starogardu
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 20:48   

albo teksty, ja takie auto moge kupic za 5k !
_________________

 
 
 
daro_8828
Kierowca Skutera



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 429
Skąd: Malbork
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 18:34   

z autopsji jako handlarz wypowiem sie :) . Ludzie ktorzy kupuja auto do 5000 zł są bardziej wybredni od tych co kupuja auto za 20-40 tys . Dajmy na to mam wystawiona corse z 95 roku za 1950 zł a pytaja czy te 221 tys jest oryginalne czy lakier jest oryginalny i czy był bity na pytanie czy był "bity" odpowiadam ze nie jestem jego rodzicami i nie mam pojecia czy go bili czy nie . Głupie pytanie głupia odpowiedz . Nie bronie nikomu jechac na kanał , stacje diagnostyczna a i tak czasem wychodzi jakis problem . Kupuja auta w cenie rowerów a spodziewają się AUTA Z SALONU i nie boje sie tego powiedziec . Chyba to na tyle :) .
_________________
Mercedes W210 Kombi 99' 3.0 TD

SKUP AUT !! PŁATNE GOTÓWKĄ !!

509-706-137
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 23:25   

daro_8828 napisał/a:
z autopsji jako handlarz wypowiem sie :) . Ludzie ktorzy kupuja auto do 5000 zł są bardziej wybredni od tych co kupuja auto za 20-40 tys . Dajmy na to mam wystawiona corse z 95 roku za 1950 zł a pytaja czy te 221 tys jest oryginalne czy lakier jest oryginalny i czy był bity na pytanie czy był "bity" odpowiadam ze nie jestem jego rodzicami i nie mam pojecia czy go bili czy nie . Głupie pytanie głupia odpowiedz . Nie bronie nikomu jechac na kanał , stacje diagnostyczna a i tak czasem wychodzi jakis problem . Kupuja auta w cenie rowerów a spodziewają się AUTA Z SALONU i nie boje sie tego powiedziec . Chyba to na tyle :) .


ja bym to trochę inaczej ujął.. najgorsi klienci to ci, którzy kupują za całą kasę co posiadają.. a jeszcze lepiej jak biorą auto w kredycie i nie zostaje im już potem na przysłowiowe wycieraczki marki Alca.. Oni po prostu lokują oszczędności swojego życia i oczekują.. no własnie czego.. :-?
dla takich awaria regulatora napięcia - to zmiana alternatora.. co znaczy że auto się sypie, ktoś ich naciągnął i muszą zmienić furę na nowszą.. (jedyny plus tej sytuacji taki, że można od takich łosi kupić całkiem fajne auto za dobrą cenę..)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 23:43   

To jest po części wina naszej siły nabywczej pieniądza,choć z drugiej strony Ci wymagający klienci co się czepiają pierdołów przy leciwych autach często sami o nie nie dbają,a później chcąc sprzedać takiego złoma twierdzą,że w auto prawie nic nie inwestowali i super służyło i czas zmienić na nowsze,lepsze a to jeszcze pojeździ. Tak,ale jakim kosztem któregoś z rzędu właściciela? Gdyby dbali też by to inaczej służyło następcom, nie wrzucam tu wszystkich do jednego wora bo i porządni ludzie też są,ale weź pan na takowego traf. :shock:
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 30, 2011 23:32   

jeszcze nigdy nie udało mi się kupić auta w takim stanie jak sam sprzedawałem, uważam że jestem jednym z tych co sprzedają na prawdę zadbane egzemplarze
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bzyk
Kierowca Rajdowy


Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 777
Skąd: Brak informacji
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 01:13   

Co do kupujących to dziwicie się ? Prawo handlu typowe :) mnie rozwala jak ktoś sprzedaje auto i pisze 100% bezzwradkowy lub jak pisze full opcja najbogatsza wersja . Klient wiadomo wróci dużo aby kupić jak najlepsze auto za jak najmniejszą kasę . :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11