autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hity z importu
Autor Wiadomość
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 19:44   Hity z importu

http://furious.pl/news201...y-z-importu.htm
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 23:11   

3 razy VW :D a jak parzeć na koncern VAG to mamy 4 razy vag
a jak inaczej to rozłożyć mamy 8 razy Niemcy :D

Ciekawe Polacy lubią takie właśnie auta czy to jakoś narzucone jest przez tych co je sprawdzają. Bo skoro ludzie chodzą po autokomisach widzą większość niemieckich aut to są do tego zmuszeni. Czy nadal dominuje u nas że Niemieckie auto to po prostu luksus na super wypasie i za żadne skarby nie chcemy innych samochodów. Oczywiście piszemy tu o większości do której jak widać po naszym klubie się nie zaliczamy.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 15:01   

Wydaje mi się, że to troszkę Polacy sami nakręcają. Jasne, że VW są dobre, ale drogie i też z raportów najczęściej kradzione. Tak samo jeśli chodzi o cenę. To VW jest znacznie droższy od autka podobnej klasy ale np Koreańca czy Japońca, a przecież te auta są równie dobre, a nieraz i lepsze.

I tu wyjaśnienie dla posiadaczy VW, że ja absolutnie nic nie mam przeciw tej marce, ba nawet kiedyś szukałam tylko i wyłącznie Passata. Jednak liczne kradzieże aut znajomych odwiodły mnie od kupna, bo niestety nie mam garażu. Ostatecznie bardzo przypadkowo nabyłam również Niemca ;) ale Opla
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 01:11   

to jest trochę też trend regionalny... np. w naszym rejonie Mitsubishi (jakikolwiek model) to rzadkość... natomiast w dużych aglomeracjach jest tego więcej. Myślę, że dużo też stereotypów... BMW to na pewno dużo pali i ma drogie części (Będziesz Miał Wydatki), japońskie dobre, ale drogie części itd. a VW VOLKS WAGEN... auto dla ludu (pewnie coś przekręciłam w nazwie, ale nie o to chodzi) ... a taki GOLF II w małych miejscowościach i jeszcze dizelek to rarytas... wysoko zawieszony (jak terenówka prawie na te wszystkie dziurawe drogi idealny), niezniszczalny, prosta budowa jak cepa... można łatwo naprawić i jeszcze mało pali... czego można chcieć więcej??? jeśli potrzebne jest coś do wożenie worków z kartoflami, pasze dla konia, worków z cementem (passat uśmiech idealny)

nie nabijam się... zobaczcie czym jeżdżą ekipy remontowe... do takiego uśmiecha to nawet drabina wchodzi bez problemu, a na przyczepce mała betoniarka i jazda FIRMA BUDOWLANA
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 01:36   

Części do BMW nie są drogie ! Mit i tyle. Ostatnio sprzedawałem parę gratów do E46 2.0d 136KM i naprawdę ceny części są niskie.

Wiadomo, że jak ktoś chce oryginalne części, to cena będzie inna... No ale po kiego wała ?
Ostatnio zmieniony przez Karol Śro Lip 27, 2011 01:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 02:39   

no właśnie pisałam, że są stereotypy... kiedyś może nie było zamienników czy co i się wyrobiła taka opinia... do japońskich też nie są drogie... ale takie Józki i Wacławy jadą na opinii sprzed 20 lat (czasem)
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 10:35   

Powiem tak, zależy na jaką sztukę autka akurat trafimy.
Ja wzięłam nie za bardzo znając się na samochodach 11-letnią Astrę i zrobiłam w niej niezbędne minimum: rozrząd, paski, olej i filtry.
Później wiadomo, cykliczna zmiana oleju, płynów, filtrów itp cały czas jeżdżąc bezawaryjnie.
Poważniejsze rzeczy to sonda Lambda, uszczelka pod głowicą, końcówki drążka, kolumna McPersona i ostatnio sprzęgło (ale po 17 latach). Poza tym autko nigdy przez ponad 6 lat mnie nie zawiodło. Przeżyło nawet budowę, a co za tym idzie przewiezione tony różności. Stoi cały czas na dworzu i nawet teraz jak chcę to wsiadam i jadę.
Z kolei mój kierownik miał ten sam samochodzik. Rocznik, silnik, nadwozie - wszystko identyczne i mówił "NIGDY WIĘDEJ OPLA!!!!". Podobno nie było tygodnia bez wizyty u mechanika.
Podobnie też mają moi koledzy z pracy - dwa identyczne Focusy i jeden chwali drugi przeklina ;)
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Śro Lip 27, 2011 13:26   

Cytat:
3 razy VW a jak parzeć na koncern VAG to mamy 4 razy vag
a jak inaczej to rozłożyć mamy 8 razy Niemcy

Ciekawe Polacy lubią takie właśnie auta czy to jakoś narzucone jest przez tych co je sprawdzają.


Chyba niestety to dziwaczna polska mentalność 30 lat temu taksówkarze zaczęli sprowadzać "przejściówki" a potem "beczki" a szeregowi obywatele VW. Golf I w tamtym czasie nawet zgnity był luksusem stojąc przed blokiem między polskimi fiatami i NRDowskimi wynalazkami i to wielu ludziom w głowach zostało że to lepsze niż wszystko inne. Najzabawniejsze, że VW od zawsze był tanim samochodem dla mas a nie luksusem wystarczy nazwę przetłumaczyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12