autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
R4, R6 V6 i V8 - różnice pomiędzy silnikami
Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 03:24   

Tomix napisał/a:
Moje typy najlepszy dźwięk
1. V8 silniki 1uz (smerf co był w toruniu) lsy v8 bmw no i mercedesy amg :)
1. R6 z turbo 1jz/rb25
2. V6 mój faworyt KLZE :)
3. VR6 i VR5 VW
4. R5 Audi 2.2T
5. R4 Turbo i R6 wolnosące

najgorszy dzwięk

1. R4 SOHC Diesel 1.9 TDI :)
2. R4 SOHC VW itp
3. R3 All
4. R4 Hondy 1.3-1.8 itp
5. Wszystkie silniki że stukającymi szklankami :)


..rozumiem, że podając tak KONKRETNE przykłady wnosisz po osobistym doświadczeniu

SgtR napisał/a:
Jest filmik o R5! https://www.youtube.com/watch?v=VBUyR7xQvhY

conpress napisał/a:
R5 - to lekka kupa.. niby lepsze R4 ale daleko mu do R6. .chodzi jak zepsuty R6


Chyba nie słyszałeś dobrego R5.(..)


wkleiłeś linka, ale chyba nie do końca wysłuchałeś co koleś tam powiedział.. sęk w tym, że m,in, na codzień jeżdżę R5 ze stajni która jest prekuresorem w seryjnej produkcji rzędowej piątki w dodatku z dieslem co wg wielu nie miało się prawa udać.. a osobiście (mimo słabego doświadczenia z przedmówcami) z rzędowych piątek jeździłem tylko Audi 2.2 N/A, Audi 2.3 N/A, Audi 2.5 TDI, Mercedes 300D, 290D, 290TD, Lancia 2.4 VIS, Alfa 2.4 JTD, Volvo 2.3T, Volvo 2.4 10V, 20V, VW VR5 (ale ten chyba się w tym przypadku nie liczy) nadal twierdzę że R5 to tani zamiennik rzędowej szóstki, mimo że brzmi ładniej od R4 to i tak lata świetlne dzielą go od R6.. taki downsizing sprzed 30 lat

SgtR napisał/a:
(..)
2. Turbo R5, czy w Audi czy w Volvo, ale musi być 200KM plus i dobry wydech(..)


rozumiem, że dzwięk R5 165 konnnego samochodu jest inny od R5 220konnego??

SgtR napisał/a:
(..)
4. Turbo R6 mające więcej niż 400KM, dobry wydech i procedurę
A reszta to nuda, nie jara mnie R6 N/A, szczególnie VR6 i R6 z BMW wg. mnie tylko jęczą


po raz kolejny widzę że dźwięk jest u Ciebie ściśle powiązany z mocą i nie zauważasz kompletnie że turbina zabija podstawową ścieżkę dźwiękową.. musisz koniecznie zmienić ustawienia na YT najlepiej by było to min. 24 bity 192 kHz

lokinios napisał/a:
a który z tych silników ma według was najładniej brzmiącą odcinkę pozostajecie przy swoich typach również w tej kwestii?(..)


odcinka a rodzaj zastosowanego silnika nie mają praktycznie powiązania.. raczej sposób zastosowanych rozwizań osprzętowej a w szczegolności programowych.. dajmy na to BMW R6 ze sterownikiem Siemensa i Boscha co nawet zauważył pośrednio Tomix..:

Tomix napisał/a:
lokinios napisał/a:
a który z tych silników ma według was najładniej brzmiącą odcinkę pozostajecie przy swoich typach również w tej kwestii? ;)

Jeśli chodzi o bmw no raczej nie moje m52 i zwyż m54 :P
Stawiam na m50 :)
(..)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 12:48   

conpress napisał/a:

po raz kolejny widzę że dźwięk jest u Ciebie ściśle powiązany z mocą i nie zauważasz kompletnie że turbina zabija podstawową ścieżkę dźwiękową.. musisz koniecznie zmienić ustawienia na YT najlepiej by było to min. 24 bity 192 kHz


To twoje zdanie, szanuje je, ale dla mnie dźwięk R6 z wkręcającą się turbiną to magia dla ucha.
Ale masz też rację, turbo zabija doznania w wielu autach, 6.3AMG miażdży brzmieniem 5.5 bi-turbo AMG, testowane i odsłuchiwane na żywo...

...bo aut słucha się w realu, nie na YouTubie ;)

Bo auta mocne NAJCZĘŚCIEj najlepiej brzmią, to chyba logiczne. Są wyjątki, jak np. boxery z Prosiaków z lat 80 brzmią dużo lepiej niż nowoczesne, mocniejsze.

Cytat:
rozumiem, że dzwięk R5 165 konnnego samochodu jest inny od R5 220konnego??


Serio? :lol: 150 konne R6 będzie brzmiało tak samo jak 330 konne? 320i brzmi tak samo jak M3?
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 14:15   

z tematu o silnikach i ich różnicach zrobił się temat o wydechach

na moje każdy silnik może brzmieć lepiej montująć dobry układ wydechowy

jeśłi chodzi o serie to ja stawiam tak :

1. V12
2. V8
3. Vr6
4. R6 benzyna
5. R5
6. Vr5
7. R5
8. R4
9. R6 diesel
10. R4 diesel

Tak bym to widział z doświadczenia :)
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 00:39   

conpress napisał/a:

lokinios napisał/a:

a który z tych silników ma według was najładniej brzmiącą odcinkę pozostajecie przy swoich typach również w tej kwestii?(..)


odcinka a rodzaj zastosowanego silnika nie mają praktycznie powiązania.. raczej sposób zastosowanych rozwizań osprzętowej a w szczegolności programowych.. dajmy na to BMW R6 ze sterownikiem Siemensa i Boscha co nawet zauważył pośrednio Tomix..:


dzięki za naprostowanie myślenia na które doszedłem niestety samemu słuchając dźwięków hond R4 https://www.youtube.com/watch?v=isa6D1UyHD4 i Beemkowych R6 https://www.youtube.com/watch?v=aLeO8Jwu-qg



Kędzior napisał/a:
5. R5
6. Vr5
7. R5


chyba jakaś literówka sie wkradla, to zwykłe r5 stawiasz przed vr5 czy po?
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14808
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 08:06   

SgtR napisał/a:
Krzysztof napisał/a:
z chęcią skonfrontuję moje jęczące R6 z Twoim turbo doładowanym silnikiem na kresce


Nie powiedziałem, że jest wolne, powiedziałem że nieciekawie brzmi. Nie ma sensu, żebym się z Tobą ścigał, bo dostanę baty. Jestem tego w pełni świadom, gdyby Łosiński ważył jakieś 500kg mniej, to może bym próbował :P


Zawsze jest wyscig wygrana przegrana co za roznica liczy sie akcja.

A ja zapomialem dodac ze fajnie brzmi boxer i vr6 chociaz boxer to ten z subaru bo z Porsche tych nowszych dzwiek chyba wylaczyli
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 10:28   

lokinios, mój błąd vr5 przed r5 oczywiście
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 01:38   

Hmm Panowie, czy aby na pewno ten temat jest o brzmieniach silników? :P
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13